Vítejte na našem webu

Naše stanice se nachází na v jižních čechách,myslivostí se v nší rodině zabýváme již řadu let. Již můj dědeček myslivosti věnoval mnoho času,myslivost po něm zdědil  můj strýc a otec.S tím ale je spojená i myslivecká kynologie, proto u nás vždy byl pes.Dědeček choval převážně pracovní psi,Pointry,České fousky a  Německé krátkosrsté ohaře,především je využíval pro práci v poli.Našim prvnim psem byl pak Anglický Špringršpaněl Aran z Kosotína,jelikož otec chtěl univerzálního psa na dohledávku a dosled.Jezevčíky drsnosrsté chováme od roku 1990, kdy jsme si mým otcem pořídili prvního psa Garyho od Srostlých smrků, který bohužel nemohl být chovný.S tímto psem jsme si užili hodně loveckých zážitků,jak pod zemí, tak na povrchu.

Pak mne ale okouzlil německý krákosrstý ohař. Moje chovatelská stanice byla založena v roce 2002. Zakládající fenou ohaře byla Brita ze Tchořovic, linie I. Chov je založen především na pracovitosti, ale i na exteriéru. Tuto fenu jsem uchovnil a nakryl psem Ralfem Afoli. Z tohoto spojení jsem si ponechal druhou fenu Amiru z Čimelických strání, kterou jsem taktéž uchovnil. Poté jsem kryl Britu psem Lesanem z Prosečské vysočiny. Z tohoto spojení se zatím nejlépe prezentovala fenka Bona a Cira z Čimelických strání.Po feně Ciře jsme uchovnili fenu Gitu z Čimelických strání a  fenu Berrie z Brtnických lesů,jejíž dvě generace zpět měli zastoupení   naše feny Brita ze Tchořovic a Bára z Čimelických strání .

Po jezevčíkovi jsem ale opět zatoužil, a tak k nám přibyla nová fenka Orina Zwi-Le-Ro, kterou jsme  využívali  jak v chovu, tak i na práci pro norování a dosled spárkaté zvěře.Nyní je již na zasloužilém odpočinku a v chovu jí zastoupila její dcera fena Adél z Čimelických stráni.Po fence Adél si ponecháme štěně fenku k dalšímu chovu.Mezi tím jsme si ponechali pejska který nese název naší chovné stanice ale vrh nebyl náš,pouze mnou odchován.Jmenuje se Don z Čimelickýc strání a zatím má složeny základní zkoušky a výstavy,tudíž je již chovný.Je to velice hlasitý psík s chutí pracovat v noře tak perfektně na povrchu.